Menu

U/12 Drenge (årgang 2006)

Frederik Georgsen
Træner A
Tlf. 28 74 05 41
Mail: frederikgeorgsen@yahoo.dk
Anders Fredsøe
Træner B
Mail: anders.fredsoe@gmail.com
Thomas Bøgelund
Træner C
Tlf. 20 76 77 27
Mail: thomasbogelund@gmail.com
Torben Heimbürger
Assistenttræner A
Tlf. 28 83 30 14
Mail: torben.heimburger@gmail.com
Henrik Carlsen
Træner B
Tlf. 30 45 45 69
Mail: Henc@balk.dk
Siddhartha Baviskar
Træner C
Tlf. 61 66 33 56
Mail: siddharta.baviskar@gmail.com
    Mohammed Tabrizi
Træner C
Tlf. 71 34 80 74
Mail: pashare2005@yahoo.dk
 
Malene Saaby
Årgangsleder
Mail: saaby.lamer@mail.dk
Kjeld Lybecker Sørensen
Gruppe ansvarlig (U/10 - U/14)
Tlf. 20 16 77 35
Mail: cello@kjello.dk
Kjeld Uhre Møller
Sportschef i Fremad Amager Ungdom
Tlf: 61 16 12 04
Mail: kjelduhre@hotmail.com
Henrik Lyngsie
Sportslig ansvarlig U11-U14
Tlf: 21 27 20 31 
Mail: henrik_lyngsie@hotmail.com
   

 Indmeldelse i afdelingen

Holdets stab

Holdleder
profil
Malene Saaby
Holdleder
ingen pic
Torben Heimbürger
Cheftræner
profil
Frederik Georgsen
Træner
ingen pic
Torben Heimbürger
Træner
ingen pic
Anders Fredsø
Assistenttræner
ingen pic
Daniel Kellett
Træner
ingen pic
Siddhartha Baviskar
Træner
profil
Thomas Bøgelund
Træner
profil
Henrik Langer Carlsen
Træner
ingen pic
Mohammad Tabrizi

Næste kampU12 Drenge B (06) 8M VinterBOLD • Pulje 4

Ude mod
Skjold (1)
27. jan
Kl. 12.45
Kunst, Lundehusparken
U12 Drenge B (06) 8M VinterBOLD - Pulje 4

Næste kampU12 Drenge C (06) 8M VinterBOLD • Pulje 3

Ude mod
Brønshøj BK
28. jan
Kl. 10.30
Kunst, Tingbjerg IP
U12 Drenge C (06) 8M VinterBOLD - Pulje 3

Næste kampU12 Drenge C (06) 8M VinterBOLD • Pulje 4

Hjemme mod
Vanløse (2)
28. jan
Kl. 09.00
Kunst, Sundby Idrætspark
U12 Drenge C (06) 8M VinterBOLD - Pulje 4

KampprogramU12 Drenge B (06) 8M VinterBOLD • Pulje 4

December 2017

Fremad Amager
Spillet
Hjemme
Kunst, Sundby Idrætspark

Vestia (1)

Husum Bk
Spillet
Ude
Kunst, Husumparken

Fremad Amager
Januar 2018

Fremad Amager
Spillet
Hjemme
Kunst, Sundby Idrætspark

Hvidovre IF

Skjold (1)
27. jan
Kl. 12.45
Ude
Kunst, Lundehusparken

Fremad Amager
Marts 2018

Fremad Amager
4. mar
Kl. 10.15
Hjemme
Kunst, Sundby Idrætspark

BSF

Fremad Amager
10. mar
Kl. 09.00
Hjemme
Kunst, Sundby Idrætspark

Dragør BK

Vanløse
18. mar
Kl. 12.30
Ude
Vanløse I P

Fremad Amager

KampprogramU12 Drenge C (06) 8M VinterBOLD • Pulje 3

November 2017

KB (1)
Spillet
Ude
Kunst, KB, P. Bangs Vej

Fremad Amager (1)
December 2017

Fremad Amager (1)
Spillet
Hjemme
Kunst, Sundby Idrætspark

BK Friheden

LSF
Spillet
Ude
Smørum Idrætscenter

Fremad Amager (1)
Januar 2018

Fremad Amager (1)
Spillet
Hjemme
Kunst, Sundby Idrætspark

B93

Brønshøj BK
28. jan
Kl. 10.30
Ude
Kunst, Tingbjerg IP

Fremad Amager (1)
Marts 2018

Fremad Amager (1)
4. mar
Kl. 10.15
Hjemme
Kunst, Sundby Idrætspark

Vanløse (1)

Orient GI
11. mar
Kl. 10.00
Ude
Rødovre Stadion Kunst

Fremad Amager (1)

Fremad Amager (1)
17. mar
Kl. 09.00
Hjemme
Kunst, Sundby Idrætspark

Skjold (1)

Østerbro IF
25. mar
Kl. 16.00
Ude
Kunst, Fælledparken

Fremad Amager (1)

KampprogramU12 Drenge C (06) 8M VinterBOLD • Pulje 4

November 2017

Fremad Amager (2)
Spillet
Hjemme
Kunst, Sundby Idrætspark

Skjold (2)
December 2017

Tårnby FF
Spillet
Ude
Kunst, Vestamager Idrætsanlæg

Fremad Amager (2)

Fremad Amager (2)
Spillet
Hjemme
Kunst, Sundby Idrætspark

B 1908
Januar 2018

Bagsværd BK
Spillet
Ude
Bagsværd Stadion Kunstgræs

Fremad Amager (2)

Fremad Amager (2)
28. jan
Kl. 09.00
Hjemme
Kunst, Sundby Idrætspark

Vanløse (2)
Marts 2018

BK Avarta
3. mar
Kl. 14.20
Ude
Espelunden Kunstgræs

Fremad Amager (2)

Fremad Amager (2)
10. mar
Kl. 09.00
Hjemme
Kunst, Sundby Idrætspark

KB (2)

CIK
16. mar
Kl. 17.30
Ude
Holmens IA

Fremad Amager (2)

Fremad Amager (2)
24. mar
Kl. 10.15
Hjemme
Kunst, Sundby Idrætspark

BSF

Holdets aktiviteterDrenge 2006

Januar 2018
17.
onsdag

18:00 - 19:30

Træning
C-træning
Gl. kunst 2
17.
onsdag

18:00 - 19:30

Træning
B-træning
Gl. kunst 2
17.
onsdag

18:00 - 19:30

Træning
A-træning
Omklædningsrummet
22.
mandag

18:00 - 19:30

Træning
C-træning
Gl. kunst 2
22.
mandag

18:00 - 19:30

Træning
B-træning
Gl. kunst 2
22.
mandag

18:00 - 19:30

Træning
A-træning
Omklædningsrummet
23.
tirsdag

18:00 - 19:30

Træning
A-træning
Omklædningsrummet
24.
onsdag

18:00 - 19:30

Træning
C-træning
Gl. kunst 2
24.
onsdag

18:00 - 19:30

Træning
B-træning
Gl. kunst 2
24.
onsdag

18:00 - 19:30

Træning
A-træning
Omklædningsrummet
27.
lørdag

12:45 - 13:45

Kamp
Skjold (1) - Fremad Amager
28.
søndag

09:00 - 10:00

Kamp
Fremad Amager (2) - Vanløse (2)
28.
søndag

10:30 - 11:30

Kamp
Brønshøj BK - Fremad Amager (1)
29.
mandag

18:00 - 19:30

Træning
C-træning
Gl. kunst 2
29.
mandag

18:00 - 19:30

Træning
B-træning
Gl. kunst 2
29.
mandag

18:00 - 19:30

Træning
A-træning
Omklædningsrummet
30.
tirsdag

18:00 - 19:30

Træning
A-træning
Omklædningsrummet
31.
onsdag

18:00 - 19:30

Træning
C-træning
Gl. kunst 2
31.
onsdag

18:00 - 19:30

Træning
B-træning
Gl. kunst 2
31.
onsdag

18:00 - 19:30

Træning
A-træning
Omklædningsrummet
Februar 2018
5.
mandag

18:00 - 19:30

Træning
C-træning
Gl. kunst 2
5.
mandag

18:00 - 19:30

Træning
B-træning
Gl. kunst 2
5.
mandag

18:00 - 19:30

Træning
A-træning
Omklædningsrummet
6.
tirsdag

18:00 - 19:30

Træning
A-træning
Omklædningsrummet
7.
onsdag

18:00 - 19:30

Træning
C-træning
Gl. kunst 2
7.
onsdag

18:00 - 19:30

Træning
B-træning
Gl. kunst 2
7.
onsdag

18:00 - 19:30

Træning
A-træning
Omklædningsrummet
Marts 2018
3.
lørdag

14:20 - 15:20

Kamp
BK Avarta - Fremad Amager (2)
4.
søndag

10:15 - 11:15

Kamp
Fremad Amager - BSF
4.
søndag

10:15 - 11:15

Kamp
Fremad Amager (1) - Vanløse (1)
10.
lørdag

09:00 - 10:00

Kamp
Fremad Amager - Dragør BK
10.
lørdag

09:00 - 10:00

Kamp
Fremad Amager (2) - KB (2)
11.
søndag

10:00 - 11:00

Kamp
Orient GI - Fremad Amager (1)
16.
fredag

17:30 - 18:30

Kamp
CIK - Fremad Amager (2)
17.
lørdag

09:00 - 10:00

Kamp
Fremad Amager (1) - Skjold (1)
18.
søndag

12:30 - 13:30

Kamp
Vanløse - Fremad Amager
24.
lørdag

10:15 - 11:15

Kamp
Fremad Amager (2) - BSF
25.
søndag

16:00 - 17:00

Kamp
Østerbro IF - Fremad Amager (1)