Menu
April 2017 13. april kl. 22:43
KONKURRENCE: Vind en biograftur for 2 Kom med din mening og vind en biograftur
April 2017
Åbent hus for nye medlemmer
April 2017
2 års fødselsdag i fodboldfritidsklub
Marts
Fremad Amagers U-13 drenge blev vinder af vinterbold
Februar
Kursus i KampKlar, Klub-CMS og KlubOffice til ALLE i klubben

DBU Nyheder

DBU København

Live-score
Der er ingen livekampe på nuværende tidspunkt
U14 Drenge 2 (03) Forår • P2
Kunst, Sundby Idrætspark 30-04-2017 Kl. 10.15
Fremad Amager
-
'56
Skjold

Næste kampNordicBet LIGA • 1.Division

Ude mod
FC Fredericia
30. apr
Kl. 13.45
Monjasa Park
NordicBet LIGA - 1.Division

KampprogramNordicBet LIGA • 1.Division

Juli 2016

Vejle
1 - 1
livescore
Ude
Vejle Stadion

Fremad Amager

Fremad Amager
0 - 0
livescore
Hjemme
Sundby I P. Opvisn.

FC Fredericia
August 2016

FC Helsingør
2 - 0
livescore
Ude
Helsingør Stadion

Fremad Amager

Fremad Amager
1 - 1
livescore
Hjemme
Sundby I P. Opvisn.

Vendsyssel FF

HB Køge
1 - 1
livescore
Ude
Castus Park

Fremad Amager

Fremad Amager
5 - 0
livescore
Hjemme
Sundby I P. Opvisn.

Skive
September 2016

FC Roskilde
1 - 0
livescore
Ude
Roskilde Idrætspark

Fremad Amager

Fremad Amager
4 - 1
livescore
Hjemme
Sundby I P. Opvisn.

Hobro

Næstved
0 - 1
livescore
Ude
Euro Outlets Stadion Næstved

Fremad Amager

Nykøbing FC
1 - 1
livescore
Ude
Nykøbing. F idrætspark

Fremad Amager
Oktober 2016

Fremad Amager
1 - 3
livescore
Hjemme
Sundby I P. Opvisn.

AB

FC Helsingør
2 - 2
livescore
Ude
Helsingør Stadion

Fremad Amager

Fremad Amager
1 - 0
livescore
Hjemme
Sundby I P. Opvisn.

Nykøbing FC

Fremad Amager
3 - 0
livescore
Hjemme
Sundby I P. Opvisn.

Skive
November 2016

Vejle
4 - 0
livescore
Ude
Vejle Stadion

Fremad Amager

AB
1 - 2
livescore
Ude
Gladsaxe Stadion

Fremad Amager

Fremad Amager
1 - 3
livescore
Hjemme
Sundby I P. Opvisn.

FC Roskilde

Fremad Amager
5 - 0
livescore
Hjemme
Sundby I P. Opvisn.

Hobro

HB Køge
0 - 0
livescore
Ude
Castus Park

Fremad Amager
Marts 2017

Vendsyssel FF
0 - 0
livescore
Ude
Bredbånd Nord Arena

Fremad Amager

Fremad Amager
2 - 1
livescore
Hjemme
Sundby I P. Opvisn.

FC Fredericia

Næstved
1 - 1
livescore
Ude
Euro Outlets Stadion Næstved

Fremad Amager

Hobro
4 - 0
livescore
Ude
DS Arena

Fremad Amager
April 2017

Fremad Amager
1 - 2
livescore
Hjemme
Sundby I P. Opvisn.

FC Helsingør

Skive
4 - 1
livescore
Ude
Spar Nord Arena (Skive)

Fremad Amager

Fremad Amager
1 - 2
livescore
Hjemme
Sundby I P. Opvisn.

Vendsyssel FF

Fremad Amager
2 - 3
livescore
Hjemme
Sundby I P. Opvisn.

Vejle

FC Fredericia
30. apr
Kl. 13.45
Ude
Monjasa Park

Fremad Amager
Maj 2017

Fremad Amager
7. maj
Kl. 13.45
Hjemme
Sundby I P. Opvisn.

HB Køge

Fremad Amager
11. maj
Kl. 18.00
Hjemme
Sundby I P. Opvisn.

Næstved

FC Roskilde
14. maj
Kl. 13.45
Ude
Roskilde Idrætspark

Fremad Amager

Fremad Amager
21. maj
Kl. 13.45
Hjemme
Sundby I P. Opvisn.

AB

Nykøbing FC
27. maj
Kl. 15.00
Ude
Nykøbing. F idrætspark

Fremad Amager

StillingNordicBet LIGA • 1.Division

Pos. Hold Kampe V U T Point
1 Hobro 27 15 5 7 50
2 Skive 27 15 2 10 47
3 FC Helsingør 27 12 10 5 46
4 Vendsyssel FF 27 12 6 9 42
5 FC Roskilde 27 12 6 9 42
6 HB Køge 27 8 13 6 37
7 Vejle 27 9 8 10 35
8 FC Fredericia 27 9 8 10 35
9 Fremad Amager 27 8 9 10 33
10 Nykøbing FC 27 9 6 12 33
11 Næstved 27 7 6 14 27
12 AB 27 5 3 19 18
Klubbens kampe
April 2017
29.
lørdag
09.00
Fremad Amager
Spillet
Herrer
U11
U11 Drenge (06) 8M C Forår • Pulje 1
Kunst, Sundby Idrætspark
Fremad Amager
Kunst, Sundby Idrætspark
29.
lørdag
10.15
Fremad Amager 3
11 - 1
Herrer
U13
U13 Drenge 3 (04) 8M Forår • P3
Kunst, Sundby Idrætspark
FA 2000 3
Kunst, Sundby Idrætspark
29.
lørdag
10.15
Fremad Amager
0 - 8
Kvinder
U13
U13 Piger 2 (04) 8M Forår • P2
Kunst, Sundby Idrætspark
B 93 4
Kunst, Sundby Idrætspark
29.
lørdag
10.30
AB Tårnby
4 - 2
Herrer
Supermasters
Super Masters 1 • P1
Tårnby Stadion
Fremad Amager
Tårnby Stadion
29.
lørdag
12.00
AB Tårnby
1 - 4
Herrer
U13
U13 Drenge Øst 2 8M (04) • Pulje 1
Tårnby Stadion
Fremad Amager
Tårnby Stadion
29.
lørdag
13.00
Vanløse (2)
Spillet
Herrer
U12
U12 Drenge (05) 8M A Forår • Pulje 3
Vanløse I P
Fremad Amager (2)
Vanløse I P
29.
lørdag
14.30
Vanløse (3)
Spillet
Herrer
U11
U11 Drenge (06) 8M B Forår • Pulje 1
Vanløse I P
Fremad Amager (1)
Vanløse I P
29.
lørdag
16.00
Fremad Amager
-
Kvinder
U16
U16 Piger 1 (01-02) 7M Forår • P1
Kunst, Sundby Idrætspark
Dragør BK
Kunst, Sundby Idrætspark
30.
søndag
09.00
Fremad Amager
Herrer
U12
U12 Drenge (05) 8M B Forår • Pulje 1
Kunst, Sundby Idrætspark
Sundby Bk.
Kunst, Sundby Idrætspark
30.
søndag
09.00
Fremad Amager
Herrer
U12
U12 Drenge (05) 8M C Forår • Pulje 1
Kunst, Sundby Idrætspark
Sundby Bk.
Kunst, Sundby Idrætspark
30.
søndag
10.00
Sundby 3
Herrer
U13
U13 Drenge 4 (04) 8M Forår • P4
Sundby/Kløvermarken
Fremad Amager 4
Sundby/Kløvermarken
30.
søndag
10.00
Sundby Bk. (2)
Herrer
U10
U10 Drenge (07) 5M B Forår • Pulje 3
Røllikevej
Fremad Amager (2)
Røllikevej
30.
søndag
10.00
AB Tårnby
Herrer
U9
U9 Drenge (08) 5M B Forår • Pulje 1
Kunst, Genforeningspladsen
Fremad Amager
Kunst, Genforeningspladsen
30.
søndag
10.00
AB Tårnby
Herrer
U9
U9 Drenge (08) 5M C Forår • Pulje 1
Kunst, Genforeningspladsen
Fremad Amager
Kunst, Genforeningspladsen
30.
søndag
10.00
KB (1)
Herrer
U8
U8 Drenge (09) 5M A Forår • Pulje 1
KB. Pile Alle
Fremad Amager
KB. Pile Alle
30.
søndag
10.00
AB Tårnby (1)
Herrer
U8
U8 Drenge (09) 5M B Forår • Pulje 1
Tårnby Stadion
Bk. Fremad Amager
Tårnby Stadion
30.
søndag
10.00
AB Tårnby (1)
Herrer
U8
U8 Drenge (09) 5M C Forår • Pulje 1
Tårnby Stadion
Fremad Amager
Tårnby Stadion
30.
søndag
10.00
AB Tårnby (1)
Herrer
U7
U7 Drenge (10) 3M Forår • Pulje 1
Valby IP, tribunen
Fremad Amager (1)
Valby IP, tribunen
30.
søndag
10.15
Fremad Amager
livescore
Herrer
U14
U14 Drenge 2 (03) Forår • P2
Kunst, Sundby Idrætspark
Skjold
Kunst, Sundby Idrætspark
30.
søndag
10.40
Valby (1)
Herrer
U7
U7 Drenge (10) 3M Forår • Pulje 1
Valby IP, tribunen
Fremad Amager (1)
Valby IP, tribunen
30.
søndag
10.50
Vanløse (3)
Herrer
U10
U10 Drenge (07) 5M B Forår • Pulje 3
Røllikevej
Fremad Amager (2)
Røllikevej
30.
søndag
10.50
Valby
Herrer
U9
U9 Drenge (08) 5M B Forår • Pulje 1
Kunst, Genforeningspladsen
Fremad Amager
Kunst, Genforeningspladsen
30.
søndag
10.50
Valby (1)
Herrer
U9
U9 Drenge (08) 5M C Forår • Pulje 1
Kunst, Genforeningspladsen
Fremad Amager
Kunst, Genforeningspladsen
30.
søndag
10.50
B 1903
Herrer
U8
U8 Drenge (09) 5M A Forår • Pulje 1
KB. Pile Alle
Fremad Amager
KB. Pile Alle
30.
søndag
10.50
Valby (1)
Herrer
U8
U8 Drenge (09) 5M B Forår • Pulje 1
Tårnby Stadion
Bk. Fremad Amager
Tårnby Stadion
30.
søndag
10.50
Valby
Herrer
U8
U8 Drenge (09) 5M C Forår • Pulje 1
Tårnby Stadion
Fremad Amager
Tårnby Stadion
30.
søndag
11.15
Dragør Bk.
Herrer
U12
U12 Drenge (05) 8M A Forår • Pulje 1
Dragør Bk
Fremad Amager (1)
Dragør Bk
30.
søndag
11.20
Bk. Union
Herrer
U7
U7 Drenge (10) 3M Forår • Pulje 1
Valby IP, tribunen
Fremad Amager (1)
Valby IP, tribunen
30.
søndag
11.40
Bk. Union
Herrer
U9
U9 Drenge (08) 5M B Forår • Pulje 1
Kunst, Genforeningspladsen
Fremad Amager
Kunst, Genforeningspladsen
30.
søndag
11.40
Bk. Union
Herrer
U9
U9 Drenge (08) 5M C Forår • Pulje 1
Kunst, Genforeningspladsen
Fremad Amager
Kunst, Genforeningspladsen
30.
søndag
11.40
Østerbro IF
Herrer
U8
U8 Drenge (09) 5M A Forår • Pulje 1
KB. Pile Alle
Fremad Amager
KB. Pile Alle
30.
søndag
11.40
Vanløse (1)
Herrer
U8
U8 Drenge (09) 5M B Forår • Pulje 1
Tårnby Stadion
Bk. Fremad Amager
Tårnby Stadion
30.
søndag
11.40
BK Union
Herrer
U8
U8 Drenge (09) 5M C Forår • Pulje 1
Tårnby Stadion
Fremad Amager
Tårnby Stadion
30.
søndag
11.45
Fremad Amager
Herrer
U17
U17 Drenge M (00-01) Forår • Mester
Kunst, Sundby Idrætspark
Vanløse 2
Kunst, Sundby Idrætspark
30.
søndag
12.30
AB Tårnby (2)
Herrer
U7
U7 Drenge (10) 3M Forår • Pulje 4
Valby IP, tribunen
Fremad Amager (2)
Valby IP, tribunen
30.
søndag
13.00
AB Tårnby (1)
Herrer
U10
U10 Drenge (07) 5M A Forår • Pulje 1
Vestamager Idrætsanlæg
Fremad Amager
Vestamager Idrætsanlæg
30.
søndag
13.00
AB Tårnby
Herrer
U10
U10 Drenge (07) 5M B Forår • Pulje 1
Tårnby Stadion
Fremad Amager (1)
Tårnby Stadion
30.
søndag
13.00
AB Tårnby (1)
Herrer
U10
U10 Drenge (07) 5M C Forår • Pulje 1
Tårnby Stadion
Fremad Amager
Tårnby Stadion
30.
søndag
13.10
Valby (2)
Herrer
U7
U7 Drenge (10) 3M Forår • Pulje 4
Valby IP, tribunen
Fremad Amager (2)
Valby IP, tribunen
30.
søndag
13.45
FC Fredericia
Herrer
Senior
NordicBet LIGA • 1.Division
Monjasa Park
Fremad Amager
Monjasa Park
30.
søndag
13.50
Valby (1)
Herrer
U10
U10 Drenge (07) 5M B Forår • Pulje 1
Tårnby Stadion
Fremad Amager (1)
Tårnby Stadion
30.
søndag
13.50
Valby
Herrer
U10
U10 Drenge (07) 5M C Forår • Pulje 1
Tårnby Stadion
Fremad Amager
Tårnby Stadion
30.
søndag
14.40
Bk. Union
Herrer
U10
U10 Drenge (07) 5M B Forår • Pulje 1
Tårnby Stadion
Fremad Amager (1)
Tårnby Stadion
30.
søndag
14.40
Bk. Union
Herrer
U10
U10 Drenge (07) 5M C Forår • Pulje 1
Tårnby Stadion
Fremad Amager
Tårnby Stadion
Maj 2017
1.
mandag
19.00
IF Skjold Birkerød
Herrer
U13
U13 Drenge Øst 2 8M (04) • Pulje 1
Birkerød Stadion
Fremad Amager
Birkerød Stadion
1.
mandag
20.00
Fremad Amager
Herrer
Supermasters
Super Masters 1 • P1
Kunst, Sundby Idrætspark
KB
Kunst, Sundby Idrætspark
1.
mandag
20.00
GVI/Jægersborg
Herrer
Veteran
Veteran Øst • P1
Gentofte Sportspark - kunst 1
Fremad Amager
Gentofte Sportspark - kunst 1
1.
mandag
20.30
KB
Herrer
Senior
Herre Senior 3 7M Forår • P5
Kunst, KB, P. Bangs Vej
Fremad Amager
Kunst, KB, P. Bangs Vej
2.
tirsdag
17.00
BK Hekla
Herrer
U11
U11 Drenge (06) 8M C Forår • Pulje 1
Hekla Park
Fremad Amager
Hekla Park
2.
tirsdag
19.30
Fremad Amager
Kvinder
Senior
Kvinde Senior 2 7M Forår • P2
Sundby Idrætspark
AB Tårnby
Sundby Idrætspark
2.
tirsdag
19.30
AIK Frederiksholm
Herrer
Veteran
Veteran 1 7M Forår • P2
Kunst, Valby IP, tribunen
Fremad Amager
Kunst, Valby IP, tribunen
3.
onsdag
19.00
Fremad Amager
Kvinder
Senior
Serie 2, Kv. Forår • P2
Sundby Idrætspark
B 93 2
Sundby Idrætspark
3.
onsdag
19.00
B 93
Kvinder
U16
U16 Piger 1 (01-02) 7M Forår • P1
B 93 Svanemølleanlæg.
Fremad Amager
B 93 Svanemølleanlæg.
3.
onsdag
19.00
Fremad Amager
Herrer
U19
U19 Drenge Øst 1 Forår (98-99) • Øst 1
Kunst, Sundby Idrætspark
FC Helsingør
Kunst, Sundby Idrætspark
3.
onsdag
20.45
Fremad Amager
Herrer
Senior
Herre Senior M 7M Forår • Mester
Kunst, Sundby Idrætspark
Volvox
Kunst, Sundby Idrætspark
3.
onsdag
20.45
Fremad Amager 2
Herrer
Senior
Herre Senior 4 7M Forår • P6
Kunst, Sundby Idrætspark
Sønderbro Fight 2
Kunst, Sundby Idrætspark
4.
torsdag
20.00
Fremad Amager
Herrer
Masters
Masters 1 • P1
Kunst, Sundby Idrætspark
Fix
Kunst, Sundby Idrætspark
6.
lørdag
10.00
Dragør BK
Kvinder
U13
U13 Piger 2 (04) 8M Forår • P2
Dragør Bk
Fremad Amager
Dragør Bk
6.
lørdag
10.15
Fremad Amager (2)
Herrer
U12
U12 Drenge (05) 8M A Forår • Pulje 3
Kunst, Sundby Idrætspark
B.93 (3)
Kunst, Sundby Idrætspark
6.
lørdag
11.00
Østerbro IF
Herrer
U13
U13 Drenge 3 (04) 8M Forår • P3
Fælledparken
Fremad Amager 3
Fælledparken
6.
lørdag
12.30
B 1903
Herrer
U14
U14 Drenge 2 (03) Forår • P2
B1903
Fremad Amager
B1903
6.
lørdag
13.00
Fremad Valby 3
Herrer
Senior
Serie 4, P13/16 Forår • P13
Kunst, Valby IP, tribunen
Fremad Amager 3
Kunst, Valby IP, tribunen
6.
lørdag
13.00
Fremad Amager (1)
Herrer
U7
U7 Drenge (10) 3M Forår • Pulje 1
B 93 Svanemølleanlæg.
Nørrebro United (1)
B 93 Svanemølleanlæg.
6.
lørdag
13.25
Fremad Amager (1)
Herrer
U7
U7 Drenge (10) 3M Forår • Pulje 1
B 93 Svanemølleanlæg.
B.93 (1)
B 93 Svanemølleanlæg.
6.
lørdag
13.50
Bk. Hellas (1)
Herrer
U7
U7 Drenge (10) 3M Forår • Pulje 1
B 93 Svanemølleanlæg.
Fremad Amager (1)
B 93 Svanemølleanlæg.
6.
lørdag
14.30
Fremad Amager (2)
Herrer
U7
U7 Drenge (10) 3M Forår • Pulje 4
B 93 Svanemølleanlæg.
Nørrebro United (2)
B 93 Svanemølleanlæg.
6.
lørdag
14.55
Fremad Amager (2)
Herrer
U7
U7 Drenge (10) 3M Forår • Pulje 4
B 93 Svanemølleanlæg.
B.93 (2)
B 93 Svanemølleanlæg.
6.
lørdag
15.20
Bk. Hellas (2)
Herrer
U7
U7 Drenge (10) 3M Forår • Pulje 4
B 93 Svanemølleanlæg.
Fremad Amager (2)
B 93 Svanemølleanlæg.