Menu

Sølvmedlemmer

2016

Kim Drejs

2015

Brian Jeppe

2014

Henning Lauridsen

Tim Olsen

Freddy Petersen

2012

Kim Petersen

2007

Per Sørensen

Karsten Østergaard

2005

Svend Åge DeMolade

Jan Jelbo

2004

Leon Bløndal

2003

Claus Christiansen

Erik Truelsen

2001

Steen Hansen

2000

Michael Flindt

1999

Henning Olsen

1998

Helge Mogensen

1996

Flemming Karlsen

Flemming Nielsen

Helen Østergaard

1995

Thomas Petersen

Henry Salomonsen

1994

Jan Calundan

Lars A. Jensen

1993

Kim G. Jørgensen

Dirch Lund

Einer Nielsen

Knud Petersen

John Riis

1992

Nicolas Adraktas

Peter Jørgensen

Leo Nicolaisen

Jan Schmidt

Per Tolsted

1991

Henning Andersen

Henning Bjerre

Bendt Kann

Jørgen Mortensen

Erik Soelberg

1989

Erik Mortensen

Bo Nielsen

1986

Morten Andreasen

1985

Bjarne W. Hansen

Leif Kruse

Bent Oemig

Svend Erik Thorup

1984

Lars Gerner

Erik Skipper Hansen

Arne Larsen

Ole Nielsen

1983

Sven Kragerup

1982

Egon Østbjerg

1979

Ole Bloch

Poul Mathiasen

Svend Mathiasen

1978

Arne Andersen

Torben Hassel Hansen

Henning Jensen

Jørgen Jørgensen

Poul Lyderik

Harald Pedersen

Ole Vadmand

1977

Palle Knudsen

Henrik Kristensen

1976

Ulrik Jacobsen

Alex Krøjby

1975

Peter Mathiasen

Reno Møller

1974

Ejnar Andersen

Knud Andersen

Erik Jensen

1973

Claus Bjarnholt

Leif Petersen

1969

Jørgen Møller

1967

Kjeld Bjerregaard

Leo Christensen

Ove Willumsen

1965

Erik Hansen

Ammon Kristensen

1963

Harry Mody

1962

Anker Nielsen

Erling Troest

1961

Hilmer Rønde

Live-score
Der er ingen livekampe på nuværende tidspunkt

Næste kampNordicBet LIGA • 1.Division

Ude mod
Thisted
26. nov
Kl. 14.30
Sparekassen Thy Arena
NordicBet LIGA - 1.Division

KampprogramNordicBet LIGA • 1.Division

Juli 2017

Vendsyssel FF
2 - 0
livescore
Ude
Nord Energi Arena

Fremad Amager
August 2017

Fremad Amager
1 - 2
livescore
Hjemme
Sundby I P. Opvisn.

HB Køge

Brabrand
1 - 0
livescore
Ude
Brabrand IF's Idrætsanlæg

Fremad Amager

Fremad Amager
0 - 6
livescore
Hjemme
Sundby I P. Opvisn.

Viborg

Nykøbing FC
0 - 1
livescore
Ude
Nykøbing. F idrætspark

Fremad Amager

FC Fredericia
2 - 3
livescore
Ude
Monjasa Park

Fremad Amager
September 2017

Fremad Amager
1 - 0
livescore
Hjemme
Sundby I P. Opvisn.

Esbjerg

Fremad Amager
0 - 2
livescore
Hjemme
Sundby I P. Opvisn.

Thisted

FC Roskilde
0 - 1
livescore
Ude
Roskilde Idrætspark

Fremad Amager

Fremad Amager
1 - 0
livescore
Hjemme
Sundby I P. Opvisn.

Skive
Oktober 2017

Vejle
1 - 0
livescore
Ude
Vejle Stadion

Fremad Amager

Fremad Amager
1 - 1
livescore
Hjemme
Sundby I P. Opvisn.

Vendsyssel FF

Viborg
0 - 0
livescore
Ude
Energi Viborg Arena

Fremad Amager

Esbjerg
5 - 2
livescore
Ude
Blue Water Arena

Fremad Amager

Fremad Amager
0 - 1
livescore
Hjemme
Sundby I P. Opvisn.

FC Roskilde
November 2017

HB Køge
4 - 0
livescore
Ude
Castus Park

Fremad Amager

Fremad Amager
1 - 3
livescore
Hjemme
Sundby I P. Opvisn.

FC Fredericia

Fremad Amager
1 - 0
livescore
Hjemme
Sundby I P. Opvisn.

Vejle

Thisted
26. nov
Kl. 14.30
Ude
Sparekassen Thy Arena

Fremad Amager
Marts 2018

Fremad Amager
4. mar
Kl. 13.45
Hjemme
Sundby I P. Opvisn.

Brabrand

Skive
11. mar
Kl. 13.45
Ude
Spar Nord Arena (Skive)

Fremad Amager

Fremad Amager
18. mar
Kl. 13.45
Hjemme
Sundby I P. Opvisn.

Nykøbing FC

Fremad Amager
25. mar
Kl. 13.45
Hjemme
Sundby I P. Opvisn.

Viborg

Vejle
29. mar
Kl. 00.00
Ude
Vejle Stadion

Fremad Amager
April 2018

Vendsyssel FF
2. apr
Kl. 00.00
Ude
Nord Energi Arena

Fremad Amager

Fremad Amager
8. apr
Kl. 13.45
Hjemme
Sundby I P. Opvisn.

Esbjerg

Brabrand
15. apr
Kl. 13.45
Ude
Brabrand IF's Idrætsanlæg

Fremad Amager

Fremad Amager
22. apr
Kl. 13.45
Hjemme
Sundby I P. Opvisn.

HB Køge

Nykøbing FC
29. apr
Kl. 13.45
Ude
Nykøbing. F idrætspark

Fremad Amager
Maj 2018

Fremad Amager
6. maj
Kl. 13.45
Hjemme
Sundby I P. Opvisn.

Skive

FC Fredericia
13. maj
Kl. 13.45
Ude
Monjasa Park

Fremad Amager

Fremad Amager
20. maj
Kl. 13.45
Hjemme
Sundby I P. Opvisn.

Thisted

FC Roskilde
26. maj
Kl. 00.00
Ude
Roskilde Idrætspark

Fremad Amager

StillingNordicBet LIGA • 1.Division

Pos. Hold Kampe V U T Point
1 Vejle 18 10 5 3 35
2 Vendsyssel FF 18 9 5 4 32
3 Thisted 18 9 5 4 32
4 Esbjerg 18 9 4 5 31
5 Viborg 18 8 4 6 28
6 HB Køge 18 7 6 5 27
7 FC Fredericia 18 7 5 6 26
8 FC Roskilde 18 6 4 8 22
9 Nykøbing FC 18 6 4 8 22
10 Fremad Amager 18 6 2 10 20
11 Brabrand 18 3 4 11 13
12 Skive 18 2 4 12 10
Klubbens kampe
November 2017
25.
lørdag
09.00
Bk. Union
Herrer
U10
U10 Drenge B (08) 5M Stævne VinterBOLD Uge 47 • Pulje 9
Kunst, Sundby Idrætspark
Fremad Amager (2)
Kunst, Sundby Idrætspark
25.
lørdag
09.18
Fremad Amager (2)
Herrer
U10
U10 Drenge B (08) 5M Stævne VinterBOLD Uge 47 • Pulje 9
Kunst, Sundby Idrætspark
B.1908
Kunst, Sundby Idrætspark
25.
lørdag
09.54
GVI
Herrer
U10
U10 Drenge B (08) 5M Stævne VinterBOLD Uge 47 • Pulje 9
Kunst, Sundby Idrætspark
Fremad Amager (2)
Kunst, Sundby Idrætspark
25.
lørdag
10.12
Fremad Amager (2)
Herrer
U10
U10 Drenge B (08) 5M Stævne VinterBOLD Uge 47 • Pulje 9
Kunst, Sundby Idrætspark
FA 2000 (2)
Kunst, Sundby Idrætspark
26.
søndag
09.00
Køge BK
Herrer
U10
U10 Drenge C (08) 5M Stævne VinterBOLD Uge 47 • Pulje 11
Køge Stadion, Kunstgræs
Fremad Amager
Køge Stadion, Kunstgræs
26.
søndag
09.18
Fremad Amager
Herrer
U10
U10 Drenge C (08) 5M Stævne VinterBOLD Uge 47 • Pulje 11
Køge Stadion, Kunstgræs
Valby (2)
Køge Stadion, Kunstgræs
26.
søndag
09.54
FA 2000
Herrer
U10
U10 Drenge C (08) 5M Stævne VinterBOLD Uge 47 • Pulje 11
Køge Stadion, Kunstgræs
Fremad Amager
Køge Stadion, Kunstgræs
26.
søndag
10.12
Fremad Amager
Herrer
U10
U10 Drenge C (08) 5M Stævne VinterBOLD Uge 47 • Pulje 11
Køge Stadion, Kunstgræs
Ringsted IF
Køge Stadion, Kunstgræs
26.
søndag
11.00
CIK (2)
Herrer
U10
U10 Drenge B (08) 5M Stævne VinterBOLD Uge 47 • Pulje 8
Kunst, Sundby Idrætspark
Fremad Amager (1)
Kunst, Sundby Idrætspark
26.
søndag
11.18
Fremad Amager (1)
Herrer
U10
U10 Drenge B (08) 5M Stævne VinterBOLD Uge 47 • Pulje 8
Kunst, Sundby Idrætspark
Bk. Stefan
Kunst, Sundby Idrætspark
26.
søndag
11.30
B93
Herrer
U14
U14 Drenge Øst 1 (04) efterår • Pulje 2
Kunst, B93
Sundby Bk/Fremad Amager
Kunst, B93
26.
søndag
11.54
Vallensbæk IF (1)
Herrer
U10
U10 Drenge B (08) 5M Stævne VinterBOLD Uge 47 • Pulje 8
Kunst, Sundby Idrætspark
Fremad Amager (1)
Kunst, Sundby Idrætspark
26.
søndag
12.12
Fremad Amager (1)
Herrer
U10
U10 Drenge B (08) 5M Stævne VinterBOLD Uge 47 • Pulje 8
Kunst, Sundby Idrætspark
Kastrup
Kunst, Sundby Idrætspark
26.
søndag
13.18
Fremad Amager
Herrer
U8
U8 Drenge B (10) 5M Stævne VinterBOLD Uge 47 • Pulje 7
Kunst, Sundby Idrætspark
Ørestad IF
Kunst, Sundby Idrætspark
26.
søndag
14.12
AB Tårnby
Herrer
U8
U8 Drenge B (10) 5M Stævne VinterBOLD Uge 47 • Pulje 7
Kunst, Sundby Idrætspark
Fremad Amager
Kunst, Sundby Idrætspark
26.
søndag
14.30
Thisted
Herrer
Senior
NordicBet LIGA • 1.Division
Sparekassen Thy Arena
Fremad Amager
Sparekassen Thy Arena