VIND FLOTTE AMAGER PLAKATER FRA ViSSEVASSE

Designvirksomheden fra Amager, ViSSEVASSE, støtter Sundby Boldklub/Fremad Amagers U.14 Øst 1 drenge (2300 samarbejdet).
Bag ViSSEVASSE står Dorthe Mathiesen, indehaver og tegner af de grafiske - og geniale – plakater, rammer, notesbøger, kalendere, spil og anledningskort. www.vissevasse.dk
ViSSEVASSE har doneret 2 flotte plakater i 50 x 70 cm af Amager Helgoland og Amager Sneglen, der bliver udloddet til U.14 drengenes vinmiddag. Blandt de tilmeldte til vinmiddagen bliver der trukket lod om de 2 flotte indrammede plakater til en værdi af 745,- DKK pr. stk.
DERFOR meld dig til vinsmagning i Baglokalet (Fremad Amagers klubhus) torsdag den 16. november kl. 19.00.
Laudrup Vin stiller med to vinkyndige folk, der tegner og fortæller om de spændende vine. God mulighed for at finde den perfekte vin til jule-/nytårsaften. Der vil være et godt tilbud på vinene på dagen. Restaurant Baglokalet sørger for 7 små retter, tilpasset de 7 forskellige vine.
Pris: 250,- DKK.
Først til mølle. Kun 40 pladser tilbage.!!!!!!
Tilmelding pr. MobilePay til David Perelman på 20 32 70 44.
Kan man IKKE komme men ønsker at deltage i lodtrækningen om plakaterne, kan man overføre penge til samme nummer pr. MobilPay. Pris pr. lod 100,- DKK. Skriv støt i beskedfeltet i MobilePay appen såfremt i IKKE kommer men blot ønsker at deltage i lodtrækningen.
Håber vi ses til en hyggelig aften.