Hvis du har nøgle til klubhuset.....virker den ikke mere

hej
Vi har i dag fået installeret elektroniske låse med låsebrikker i det meste af klubhuset
Så hvis du i dag har nøgle til klubhuset virker din nøgle ikke mere, og du skal derfor have udskiftet nøglen til en brik i dit navn og med dine rettigheder.
På tirsdag den 21. november fra klokken 16.00 vil du kunne få din personlige brik, der giver adgang til de relevante døre for den enkelte.
Hvis du har behov for en brik inden pga. træning/kamp, bedes du sende en mail til info@fremad-amager.dk, hvor du skriver hvem du er og hvornår du skal bruge den, så vil vi så vidt muligt få lavet en brik til dig inden.
Står du akut og skal ind i omklædningen, kan du låne en brik af Carl i køkkenet (husk at levere den tilbage med det samme, så andre kan få glæde af den)
Der mangler stadigvæk nogle enkelte døre, hvor der ikke er skiftet lås, og der virker din nøgle selvfølgelig stadigvæk
Vi er klar over at det kan give lidt forstyrrelser i de første par dage, men med 100 brugere og 25 døre med forskellige adgangskrav er det noget af et puslespil at få til at gå op. Men når det er på plads vil det give jer en meget nemmere hverdag og væsentlig større sikkerhed omkring klubhuset
Med venlig hilsen
Bestyrelsen i Fremad Amager