Menu

U/19 Drenge (årgang 1999/2000)

Vores bedste U19 hold spiller i Fællesrække U19 Øst 1. Herudover deltager spillere fra U19 også på hold i bedste U21 række, samt i 1. seniors reservekampe, hvor John Faxe og Michael Shelley Nielsen er med på sidelinien.

Senest er Michael Mio Nielsen  blevet ansat i Fremad Amager Elite som Sports- og Talentchef. Så der er mange professionelle øjne til at holde øje med de allerbedste talenter.

Er du født i 99, 00 eller 01 og har lyst til at blive en del af U19 i Fremad Amager, så kontakt Kenneth Machon, for at aftale nærmere.

Træningstider:
Mandag  19.00-20.45
Tirsdag   17.30-19.00 
Torsdag  17.45-19.15 

Kenny Thorup
Træner
Tlf. 6061 5196
Mail: kenny2rup@hotmail.com

David Stanley Jensen
Assistenttræner
Tlf. 5150 8605
Mail: stanley@comxnet.dk

Kenneth Machon
Tlf. 4295 0104
Mail: Kenneth@machon.it

Behandling

Mikkel Schneider
Fysioterapeut
Tlf. 50 55 03 77
Mandag og torsdag 17.00-19.00

Næste kampU19 Drenge Øst 1 Forår (99-00) • Øst 1

Ude mod
Vanløse
20. mar
Kl. 19.30
Kunst, Vanløse I P
U19 Drenge Øst 1 Forår (99-00) - Øst 1

StillingU19 Drenge Øst 1 Forår (99-00) • Øst 1

Pos. Hold Kampe V U T Point
1 AB Tårnby 0 0 0 0 0
2 BSV/FC Holte 0 0 0 0 0
3 Farum BK 2 0 0 0 0 0
4 FC Helsingør 0 0 0 0 0
5 Frem 0 0 0 0 0
6 Fremad Amager 0 0 0 0 0
7 Greve Fodbold 0 0 0 0 0
8 IF Skjold Birkerød 0 0 0 0 0
9 Køge BK 2 0 0 0 0 0
10 LSF 0 0 0 0 0
11 Nykøbing FC 0 0 0 0 0
12 Slagelse B&I 0 0 0 0 0
13 Vanløse 0 0 0 0 0
14 Værløse BK 0 0 0 0 0

KampprogramU19 Drenge Øst 1 Forår (99-00) • Øst 1

Marts 2018

Vanløse
20. mar
Kl. 19.30
Ude
Kunst, Vanløse I P

Fremad Amager

Fremad Amager
23. mar
Kl. 18.30
Hjemme
Sundby Idrætspark

FC Helsingør
April 2018

Værløse BK
6. apr
Kl. 18.30
Ude
Værløse Stadion

Fremad Amager

Fremad Amager
11. apr
Kl. 19.00
Hjemme
Sundby Idrætspark

IF Skjold Birkerød

Farum BK 2
22. apr
Kl. 12.00
Ude
Farum Park

Fremad Amager

Fremad Amager
27. apr
Kl. 18.30
Hjemme
Sundby Idrætspark

BSV/FC Holte
Maj 2018

Nykøbing FC
5. maj
Kl. 15.00
Ude
NFC Anlæg Syd

Fremad Amager

Slagelse B&I
11. maj
Kl. 19.00
Ude
Slagelse Stadion

Fremad Amager

Fremad Amager
18. maj
Kl. 18.30
Hjemme
Sundby Idrætspark

Frem

LSF
27. maj
Kl. 11.00
Ude
Smørum Idrætscenter

Fremad Amager
Juni 2018

Fremad Amager
1. jun
Kl. 18.30
Hjemme
Sundby Idrætspark

AB Tårnby

Greve Fodbold
8. jun
Kl. 18.30
Ude
Greve Idræts Center

Fremad Amager

Fremad Amager
17. jun
Kl. 13.30
Hjemme
Sundby Idrætspark

Køge BK 2

Holdets aktiviteterU19 Øst

Marts 2018
20.
tirsdag

19:30 - 21:05

Kamp
Vanløse - Fremad Amager
23.
fredag

18:30 - 20:05

Kamp
Fremad Amager - FC Helsingør
April 2018
6.
fredag

18:30 - 20:05

Kamp
Værløse BK - Fremad Amager
11.
onsdag

19:00 - 20:35

Kamp
Fremad Amager - IF Skjold Birkerød
22.
søndag

12:00 - 13:35

Kamp
Farum BK 2 - Fremad Amager
27.
fredag

18:30 - 20:05

Kamp
Fremad Amager - BSV/FC Holte
Maj 2018
5.
lørdag

15:00 - 16:35

Kamp
Nykøbing FC - Fremad Amager
11.
fredag

19:00 - 20:35

Kamp
Slagelse B&I - Fremad Amager
18.
fredag

18:30 - 20:05

Kamp
Fremad Amager - Frem
27.
søndag

11:00 - 12:35

Kamp
LSF - Fremad Amager
Juni 2018
1.
fredag

18:30 - 20:05

Kamp
Fremad Amager - AB Tårnby
8.
fredag

18:30 - 20:05

Kamp
Greve Fodbold - Fremad Amager
17.
søndag

13:30 - 15:05

Kamp
Fremad Amager - Køge BK 2