Menu

U/19 Drenge (årgang 1998/99)

Vores bedste U19 hold spiller i Fællesrække U19 Øst 1.

Er du født i 1998 eller 1999 og har lyst til at blive en del af U19 i Fremad Amager, så kontakt Kenneth Machon, for at aftale nærmere.

Træningstider:
Mandag  18.45-20.45 Kunst
Tirsdag   19.15-21.15 Kunst
Torsdag  18.45-20.45 Kunst

Djo Zerebge
Træner
Tlf. 2524 5435
Mail: djozere@gmail.com

Jimmy Grevy
Træner
Tlf. 60 60 13 06
Mail: grevy@webnetmail.dk

Joachim Thor Callesen
Træner
Tlf. 27 21 82 12
Mail: joachimthor@hotmail.com

Kenneth Machon
Sportslig ansvarlig (U17-U19)
Tlf. 4295 0104
Mail: Kenneth@fremad-amager.dk

Behandling

Mikkel Schneider
Fysioterapeut
Tlf. 50 55 03 77
Mandag og torsdag 17.30-19.30

Holdets stab

Træner
ingen pic
Djo Zeregbe
Holdleder
ingen pic
Kenneth Machon

Næste kampFutsal U19 Drenge (98-99) • Pulje 1

Hjemme mod
B 1908
26. feb
Kl. 10.00
Sundbyøster Hal 2
Futsal U19 Drenge (98-99) - Pulje 1

Næste kampU19 Drenge Øst (98-99) VinterBOLD 1. runde • Pulje 1

Der er ingen fremtidige kampe på programmet

Næste kampU19 Drenge Øst 1 Forår (98-99) • Øst 1

Hjemme mod
Vanløse
31. mar
Kl. 18.30
Kunst, Sundby Idrætspark
U19 Drenge Øst 1 Forår (98-99) - Øst 1

Næste kampUngdomspokal U19 Drenge (98-99) 16/17 • P1

Der er ingen fremtidige kampe på programmet

StillingFutsal U19 Drenge (98-99) • Pulje 1

Pos. Hold Kampe V U T Point
1 B 1908 3 3 0 0 9
2 Fremad Amager 3 3 0 0 9
3 Hvidovre IF 3 1 0 2 3
4 Skovshoved IF 4 1 0 3 3
5 B 93 3 0 0 3 0

StillingU19 Drenge Øst (98-99) VinterBOLD 1. runde • Pulje 1

Pos. Hold Kampe V U T Point
1 Holbæk B&I 5 4 1 0 13
2 Greve Fodbold 5 3 0 2 9
3 Vanløse 5 3 0 2 9
4 RB 1906 2 5 2 0 3 6
5 Fremad Amager 5 1 1 3 4
6 B.1908 5 1 0 4 3

StillingU19 Drenge Øst 1 Forår (98-99) • Øst 1

Pos. Hold Kampe V U T Point
1 AB 2 0 0 0 0 0
2 Allerød Fodbold Klub 0 0 0 0 0
3 B.1908 0 0 0 0 0
4 BSV/FC Holte 0 0 0 0 0
5 Farum BK 2 0 0 0 0 0
6 FC Helsingør 0 0 0 0 0
7 Frem 0 0 0 0 0
8 Fremad Amager 0 0 0 0 0
9 Greve Fodbold 0 0 0 0 0
10 Holbæk B&I 0 0 0 0 0
11 IF "Skjold" Birkerød Fodbold 0 0 0 0 0
12 RB 1906 2 0 0 0 0 0
13 Slagelse B&I 0 0 0 0 0
14 Vanløse 0 0 0 0 0

KampprogramFutsal U19 Drenge (98-99) • Pulje 1

December 2016

Fremad Amager
10 - 4
Hjemme
Hal C

Hvidovre IF

Skovshoved IF
3 - 6
Ude
Valbyhallen Hal 1

Fremad Amager
Januar 2017

B 93
HHT
Ude
Prismen

Fremad Amager
Februar 2017

Fremad Amager
26. feb
Kl. 10.00
Hjemme
Sundbyøster Hal 2

B 1908

KampprogramU19 Drenge Øst (98-99) VinterBOLD 1. runde • Pulje 1

December 2016

RB 1906 2
UHT
Ude
Roskilde Idrætspark Kunstgræs

Fremad Amager
Januar 2017

Fremad Amager
UHT
Hjemme
Kunst, Sundby Idrætspark

B.1908

Fremad Amager
4 - 4
Hjemme
Kunst, Sundby Idrætspark

Holbæk B&I

Vanløse
1 - 0
Ude
Kunst, Vanløse I P

Fremad Amager
Februar 2017

Greve Fodbold
1 - 0
Ude
Greve Idræts Center

Fremad Amager

KampprogramU19 Drenge Øst 1 Forår (98-99) • Øst 1

Marts 2017

Fremad Amager
31. mar
Kl. 18.30
Hjemme
Kunst, Sundby Idrætspark

Vanløse
April 2017

Greve Fodbold
7. apr
Kl. 18.30
Ude
Greve Idræts Center

Fremad Amager

Fremad Amager
19. apr
Kl. 19.00
Hjemme
Kunst, Sundby Idrætspark

Farum BK 2

BSV/FC Holte
23. apr
Kl. 13.00
Ude
Vedbæk Stadion

Fremad Amager

Fremad Amager
28. apr
Kl. 18.30
Hjemme
Kunst, Sundby Idrætspark

IF "Skjold" Birkerød Fodbold
Maj 2017

Fremad Amager
3. maj
Kl. 19.00
Hjemme
Kunst, Sundby Idrætspark

FC Helsingør

RB 1906 2
7. maj
Kl. 16.00
Ude
Roskilde Idrætspark

Fremad Amager

Fremad Amager
11. maj
Kl. 19.00
Hjemme
Kunst, Sundby Idrætspark

Slagelse B&I

Holbæk B&I
21. maj
Kl. 13.00
Ude
SuRi Park

Fremad Amager

Fremad Amager
26. maj
Kl. 18.30
Hjemme
Kunst, Sundby Idrætspark

Allerød Fodbold Klub
Juni 2017

AB 2
5. jun
Kl. 13.00
Ude
Akademisk Boldklub

Fremad Amager

Fremad Amager
11. jun
Kl. 13.30
Hjemme
Kunst, Sundby Idrætspark

B.1908

Frem
18. jun
Kl. 13.30
Ude
Frem, Valby IP

Fremad Amager

Holdets aktiviteterU19 Øst

Holdet har ingen fremtidige aktiviteter.