Menu

U/14 Drenge 1 (årgang 2003)

Vores bedste U14 hold spiller i Fællesrække U14 Øst 2 og vores næstbedste hold spiller i KBU U14 Rk. 1

Er du født i 2003 og har lyst til at blive en del af U14 i Fremad Amager, så kontakt en af nedennævnte trænere for at aftale nærmere.

Træningstider:
Mandag 18.00-20.00
Onsdag 18.00-20.00
Torsdag 16.00-18.00  

Kjeld Uhre Møller
Årgangstræner
Tlf. 61 16 12 94
Mail: kjelduhre@gmail.com

Kasper Skytte
Årgangstræner
Tlf. 22 72 14 56
Mail: ks@online-results.dk

Andreas Guldbæk Olsen
Ungtræner
Mail: Andreasguldbeak@live.dk

Leon Fox
Målmandstræner

Morten Bekker
Årgangsleder / Holdleder
Tlf. 28 11 08 38
Mail: morten@bekkerdk.dk

Brian Jeppe
Holdleder
Tlf. 21 49 99 75
Mail: pbjeppe@gmail.com

Timos Adraktas
Sportslig ansvarlig (U/13-U/19)
Mail: tkadraktas@hotmail.com

Holdstatistik - spillereU14 Drenge Øst 2 (03) • Pulje 2

Navn Kampe Mål Assists Gule kort Røde kort Kampens spiller
abdul ahmed hassan 10 0 0 0 0 0
Alex Katsu Kuwashima 2 0 0 0 0 0
Anton Nygaard Gregersen 10 0 0 0 0 0
Arthur Skærbæk 10 0 0 0 0 0
Carl villads Bidstrup 2 0 0 0 0 0
Daniel Lyngsie 4 0 0 0 0 0
Elias Lyngsie 11 0 0 0 0 0
Elias Rafid Hamza 7 0 0 0 0 0
Fillip Havshøj Mortensen 6 0 0 0 0 0
Frej Randrup Lund 7 0 0 0 0 0
Gustav Møller Eriksson 9 0 0 0 0 0
Hugo Palm Kirkebæk 6 0 0 0 0 0
Ibrahim Ibrabim 4 0 0 0 0 0
Ilyass holalam 3 0 0 0 0 0
Jonas Benjamin Smedegaard 4 0 0 0 0 0
jussif kurbon 2 0 0 0 0 0
Mads Schrøder Pedersen 6 0 0 0 0 0
Martin Agnarsson 6 0 0 0 0 0
Mohamed Yassin Harovachi 2 0 0 0 0 0
Nick Reckendorff-Bekker 10 0 0 0 0 0
Sammy E. Bauab 4 0 0 0 0 0
Sebastian Stacey Sørensen 9 0 0 0 0 0
victor leth nielsen 10 0 0 0 0 0
Youssef Yaaqouboi 7 0 0 0 0 0

Næste kampU14 Drenge Øst 2 (03) • Pulje 2

Der er ingen fremtidige kampe på programmet

StillingU14 Drenge Øst 2 (03) • Pulje 2

Pos. Hold Kampe V U T Point
1 Lyngby Boldklub 1921 (2) 11 10 0 1 30
2 BK Avarta 11 8 0 3 24
3 Hørsholm-Usserød IK 11 7 2 2 23
4 Brøndbyernes IF (2) 11 7 2 2 23
5 Hillerød Fodbold 11 7 0 4 21
6 Elite Bornholm 11 6 0 5 18
7 B 1903 11 4 2 5 14
8 FC Helsingør 11 3 5 3 14
9 Farum BK (2) 11 3 1 7 10
10 KB (2) 11 1 3 7 6
11 Greve Fodbold 11 2 0 9 6
12 Fremad Amager 11 0 1 10 1

KampprogramU14 Drenge Øst 2 (03) • Pulje 2

August 2016

Fremad Amager
0 - 8
Hjemme
Sundby Idrætspark

Brøndbyernes IF (2)

Hørsholm-Usserød IK
10 - 0
Ude
Hørsholm Idrætspark

Fremad Amager

Fremad Amager
0 - 5
Hjemme
Sundby Idrætspark

KB (2)
September 2016

Farum BK (2)
4 - 1
Ude
Farum Park

Fremad Amager

Lyngby Boldklub 1921 (2)
15 - 0
Ude
Lyngby Stadion

Fremad Amager

Fremad Amager
0 - 6
livescore
Hjemme
Sundby Idrætspark

BK Avarta

Greve Fodbold
5 - 2
Ude
Greve Idræts Center

Fremad Amager
Oktober 2016

Fremad Amager
1 - 2
livescore
Hjemme
Sundby Idrætspark

Elite Bornholm

B 1903
5 - 1
livescore
Ude
B1903

Fremad Amager

FC Helsingør
1 - 1
Ude
Mørdrup Idrætsanlæg Kunstgræs

Fremad Amager

Fremad Amager
0 - 6
livescore
Hjemme
Sundby Idrætspark

Hillerød Fodbold