Menu

2. senior

Timos Adraktas
Cheftræner
Tlf. 26 17 14 48
timos@fremad-amager.dk

Peter Lützen
Assistenttræner
Tlf. 40 82 38 19

Michael Flindt
Holdleder
Tlf. 20 67 12 17
michael@fremad-amager.dk

Holdstatistik - spillereSerie 1, P3 Forår • P3

Navn Kampe Mål Assists Gule kort Røde kort Kampens spiller
Ali Kareem Al-Roubai 6 0 0 0 0 0
Andreas Jensen 5 0 0 0 0 0
Aymen Lamlil 5 0 0 0 0 0
Casper Jensen 4 0 0 0 0 0
Casper Simonsen 5 0 0 0 0 0
Christian Koch 5 0 0 0 0 0
Emil Christophersen 5 0 0 0 0 0
Giahung Dinh Tran 2 0 0 0 0 0
Jacob Herndal Skovgaard 4 0 0 0 0 0
Mahad Warsame 2 0 0 0 0 0
Martin Strømmen 5 0 0 0 0 0
Mathias Bondo Andersen 6 0 0 0 0 0
Mikkel Verlis Gundersen 1 0 0 0 0 0
Mohammed Asrihi 4 0 0 0 0 0
Morten Houlberg 1 0 0 0 0 0
Nicki Due-Rasmussen 5 0 0 0 0 0
Oliver Jonas Clemmensen 1 0 0 0 0 0
Rennar Koc 6 0 0 0 0 0
Steven Green 6 0 0 0 0 0
Victor Osbæck Paevatalu 6 0 0 0 0 0

Næste kampSerie 1, P3 Forår • P3

Ude mod
Skovshoved IF 2
27. maj
Kl. 13.00
Skovshoved I P
Serie 1, P3 Forår - P3

StillingSerie 1, P3 Forår • P3

Pos. Hold Kampe V U T Point
1 Hvidovre IF 2 6 6 0 0 18
2 Fremad Amager 2 6 5 0 1 15
3 Brønshøj Bk. 2 7 4 2 1 14
4 GVI 2 6 4 0 2 12
5 Skovshoved IF 2 6 3 2 1 11
6 B.1908 2 6 3 0 3 9
7 Tårnby FF 2 7 2 1 4 7
8 FA 2000 2 6 2 0 4 6
9 Jægersborg Bk. 2 6 2 0 4 6
10 Fremad Valby 2 6 2 0 4 6
11 Vanløse IF 2 6 1 1 4 4
12 Kastrup Bk. 2 6 0 0 6 0

KampprogramSerie 1, P3 Forår • P3

April 2017

Vanløse IF 2
1 - 3
Ude
Kunst, Vanløse I P

Fremad Amager 2

Fremad Amager 2
2 - 1
Hjemme
Kunst, Sundby Idrætspark

Kastrup Bk. 2

GVI 2
2 - 0
Ude
GVI. Nymosen

Fremad Amager 2

Fremad Amager 2
6 - 0
Hjemme
Kunst, Sundby Idrætspark

B.1908 2
Maj 2017

Fremad Valby 2
0 - 7
Ude
Valby IP, tribunen

Fremad Amager 2

Fremad Amager 2
3 - 2
Hjemme
Sundby Idrætspark

FA 2000 2

Skovshoved IF 2
27. maj
Kl. 13.00
Ude
Skovshoved I P

Fremad Amager 2

Fremad Amager 2
30. maj
Kl. 19.00
Hjemme
Sundby Idrætspark

Brønshøj Bk. 2
Juni 2017

Jægersborg Bk. 2
3. jun
Kl. 11.15
Ude
Jægersborg

Fremad Amager 2

Fremad Amager 2
9. jun
Kl. 18.15
Hjemme
Sundby Idrætspark

Hvidovre IF 2

Tårnby FF 2
17. jun
Kl. 13.00
Ude
Vestamager Idrætsanlæg

Fremad Amager 2