Menu
Live-score
Der er ingen livekampe på nuværende tidspunkt

Næste kampNordicBet LIGA • 1.Division

Ude mod
Nykøbing FC
23. aug
Kl. 18.00
Nykøbing. F idrætspark
NordicBet LIGA - 1.Division

KampprogramNordicBet LIGA • 1.Division

Juli 2017

Vendsyssel FF
2 - 0
livescore
Ude
Nord Energi Arena

Fremad Amager
August 2017

Fremad Amager
1 - 2
livescore
Hjemme
Sundby I P. Opvisn.

HB Køge

Brabrand
1 - 0
livescore
Ude
Brabrand IF's Idrætsanlæg

Fremad Amager

Fremad Amager
0 - 6
livescore
Hjemme
Sundby I P. Opvisn.

Viborg

Nykøbing FC
23. aug
Kl. 18.00
Ude
Nykøbing. F idrætspark

Fremad Amager

FC Fredericia
27. aug
Kl. 13.45
Ude
Monjasa Park

Fremad Amager
September 2017

Fremad Amager
3. sep
Kl. 13.45
Hjemme
Sundby I P. Opvisn.

Esbjerg

Fremad Amager
10. sep
Kl. 13.45
Hjemme
Sundby I P. Opvisn.

Thisted

FC Roskilde
17. sep
Kl. 13.45
Ude
Roskilde Idrætspark

Fremad Amager

Fremad Amager
24. sep
Kl. 13.00
Hjemme
Sundby I P. Opvisn.

Skive
Oktober 2017

Vejle
1. okt
Kl. 13.45
Ude
Vejle Stadion

Fremad Amager

Fremad Amager
8. okt
Kl. 13.45
Hjemme
Sundby I P. Opvisn.

Vendsyssel FF

Viborg
15. okt
Kl. 13.45
Ude
Energi Viborg Arena

Fremad Amager

Esbjerg
22. okt
Kl. 13.45
Ude
Blue Water Arena

Fremad Amager

Fremad Amager
29. okt
Kl. 13.45
Hjemme
Sundby I P. Opvisn.

FC Roskilde
November 2017

HB Køge
5. nov
Kl. 13.45
Ude
Castus Park

Fremad Amager

Fremad Amager
12. nov
Kl. 13.45
Hjemme
Sundby I P. Opvisn.

FC Fredericia

Fremad Amager
19. nov
Kl. 13.45
Hjemme
Sundby I P. Opvisn.

Vejle

Thisted
26. nov
Kl. 13.45
Ude
Sparekassen Thy Arena

Fremad Amager
Marts 2018

Fremad Amager
4. mar
Kl. 13.45
Hjemme
Sundby I P. Opvisn.

Brabrand

Skive
11. mar
Kl. 13.45
Ude
Spar Nord Arena (Skive)

Fremad Amager

Fremad Amager
18. mar
Kl. 13.45
Hjemme
Sundby I P. Opvisn.

Nykøbing FC

Fremad Amager
25. mar
Kl. 13.45
Hjemme
Sundby I P. Opvisn.

Viborg

Vejle
29. mar
Kl. 00.00
Ude
Vejle Stadion

Fremad Amager
April 2018

Vendsyssel FF
2. apr
Kl. 00.00
Ude
Nord Energi Arena

Fremad Amager

Fremad Amager
8. apr
Kl. 13.45
Hjemme
Sundby I P. Opvisn.

Esbjerg

Brabrand
15. apr
Kl. 13.45
Ude
Brabrand IF's Idrætsanlæg

Fremad Amager

Fremad Amager
22. apr
Kl. 13.45
Hjemme
Sundby I P. Opvisn.

HB Køge

Nykøbing FC
29. apr
Kl. 13.45
Ude
Nykøbing. F idrætspark

Fremad Amager
Maj 2018

Fremad Amager
6. maj
Kl. 13.45
Hjemme
Sundby I P. Opvisn.

Skive

FC Fredericia
13. maj
Kl. 13.45
Ude
Monjasa Park

Fremad Amager

Fremad Amager
20. maj
Kl. 13.45
Hjemme
Sundby I P. Opvisn.

Thisted

FC Roskilde
26. maj
Kl. 00.00
Ude
Roskilde Idrætspark

Fremad Amager

StillingNordicBet LIGA • 1.Division

Pos. Hold Kampe V U T Point
1 Vejle 4 3 1 0 10
2 Vendsyssel FF 4 2 2 0 8
3 HB Køge 4 2 1 1 7
4 Brabrand 4 2 1 1 7
5 Esbjerg 3 2 0 1 6
6 Thisted 3 2 0 1 6
7 Nykøbing FC 4 2 0 2 6
8 FC Fredericia 3 1 1 1 4
9 FC Roskilde 3 1 1 1 4
10 Viborg 4 1 0 3 3
11 Skive 4 0 1 3 1
12 Fremad Amager 4 0 0 4 0
Klubbens kampe
August 2017
20.
søndag
10.00
Fremad Amager
2 - 3
Herrer
U13
U13 Drenge Øst 1 8M (05) efterår • Pulje 3
Kunst, Sundby Idrætspark
GVI
Kunst, Sundby Idrætspark
20.
søndag
12.00
Dragør BK
livescore
1 - 2
Herrer
U14
U14 Drenge Øst 1 (04) efterår • Pulje 2
Dragør Bk
Sundby Bk/Fremad Amager
Dragør Bk
20.
søndag
14.30
Fremad Amager
livescore
0 - 6
Herrer
Senior
NordicBet LIGA • 1.Division
Sundby I P. Opvisn.
Viborg
Sundby I P. Opvisn.
20.
søndag
15.15
B.93 10
Herrer
Senior
Serie 4, P13/16 Efterår • P13
Kunst, B93
Fremad Amager 3
Kunst, B93
22.
tirsdag
20.00
Fremad Amager
Kvinder
Senior
Kvinde Senior 2 7M Efterår • P2
Kunst, Sundby Idrætspark
Skjold
Kunst, Sundby Idrætspark
22.
tirsdag
20.00
Fremad Amager
Herrer
M+60
M+60 7M Efterår • P1
Kunst, Sundby Idrætspark
AB Tårnby
Kunst, Sundby Idrætspark
23.
onsdag
18.00
Nykøbing FC
Herrer
Senior
NordicBet LIGA • 1.Division
Nykøbing. F idrætspark
Fremad Amager
Nykøbing. F idrætspark
23.
onsdag
18.30
Fremad Amager
Herrer
Senior
U21 A, 2017 efterår (1996 og yngre) • Pulje 2
Sundby Idrætspark
BK Frem
Sundby Idrætspark
23.
onsdag
18.45
Fremad Amager 3
Herrer
Senior
Serie 4, P13/16 Efterår • P13
Sundby Idrætspark
Sønderbro Fight 3
Sundby Idrætspark
24.
torsdag
19.00
Sundby Bk / Fremad Amager
Herrer
U17
U17 Drenge Øst 2 Efterår (01-02) • P2
Sundby/Kløvermarken
IF Skjold Birkerød
Sundby/Kløvermarken
24.
torsdag
19.00
Valby Bk.
Herrer
Senior
Herre Senior M 7M Efterår • P1
Værkstedvej
Fremad Amager
Værkstedvej
24.
torsdag
19.30
FA 2000
Herrer
M+55
M+55 1 • P1
Kunst, Jens Jessens Vej
Fremad Amager
Kunst, Jens Jessens Vej
24.
torsdag
20.00
Fremad Amager
Herrer
M+50
M+50 1 • P1
Kunst, Sundby Idrætspark
FB
Kunst, Sundby Idrætspark
25.
fredag
17.00
Fremad Amager 2
Herrer
U15
U15 Drenge 4 (03) Efterår • P4
Sundby Idrætspark
Fix
Sundby Idrætspark
25.
fredag
18.30
Valby
Kvinder
Senior
Serie 1, Kvinder Efterår • P1
Værkstedvej
Fremad Amager (2)
Værkstedvej
26.
lørdag
09.00
Vestia (2)
Herrer
U12
U12 Drenge (06) 8M B Efterår • Pulje 2
Kunst, Bavnehøj IA
Fremad Amager
Kunst, Bavnehøj IA
26.
lørdag
10.00
Dragør Bk.
Herrer
U9
U9 Drenge (09) 5M A Efterår • Pulje 2
B1903
Bk. Fremad Amager
B1903
26.
lørdag
10.00
BK Fix
Herrer
U9
U9 Drenge (09) 5M B Efterår • Pulje 2
Hekla Park
Fremad Amager
Hekla Park
26.
lørdag
10.00
Tårnby FF
Herrer
U8
U8 Drenge (10) 5M B Efterår • Pulje 1
Hekla Park
Fremad Amager
Hekla Park
26.
lørdag
10.00
GVI
Herrer
U14
U14 Drenge M (04) Efterår • Mester
GVI. Nymosen
Fremad Amager 2
GVI. Nymosen
26.
lørdag
10.00
Hellas
Herrer
U14
U14 Drenge 2 (04) Efterår • P2
Engdraget
Fremad Amager 3
Engdraget
26.
lørdag
10.00
FB 2
Herrer
U13
U13 Drenge 2 (05) 8M Efterår • P2B
Jens Jessens Vej
Fremad Amager 3
Jens Jessens Vej
26.
lørdag
10.50
BK Hekla
Herrer
U9
U9 Drenge (09) 5M B Efterår • Pulje 2
Hekla Park
Fremad Amager
Hekla Park
26.
lørdag
10.50
Bk. Hekla (1)
Herrer
U8
U8 Drenge (10) 5M B Efterår • Pulje 1
Hekla Park
Fremad Amager
Hekla Park
26.
lørdag
11.15
Bk. Fremad Amager
Herrer
U9
U9 Drenge (09) 5M A Efterår • Pulje 2
B1903
Hvidovre IF
B1903
26.
lørdag
11.30
Sundby Bk/Fremad Amager
Herrer
U14
U14 Drenge Øst 1 (04) efterår • Pulje 2
Kunst, Sundby Idrætspark
FC Helsingør
Kunst, Sundby Idrætspark
26.
lørdag
11.40
B 1908
Herrer
U9
U9 Drenge (09) 5M B Efterår • Pulje 2
Hekla Park
Fremad Amager
Hekla Park
26.
lørdag
11.40
B.1908
Herrer
U8
U8 Drenge (10) 5M B Efterår • Pulje 1
Hekla Park
Fremad Amager
Hekla Park
26.
lørdag
12.00
Brønshøj Bk.
Herrer
M+40
M+40 1 7M Efterår • P2
Kunst, Tingbjerg IP
Fremad Amager
Kunst, Tingbjerg IP
26.
lørdag
12.30
Tårnby FF
Herrer
U7
U7 Drenge (11) 3M Efterår • Pulje 4
Hekla Park
Bk. Fremad Amager (1)
Hekla Park
26.
lørdag
13.00
Tårnby FF (1)
Herrer
U10
U10 Drenge (08) 5M B Efterår • Pulje 2
Hekla Park
Bk. Fremad Amager
Hekla Park
26.
lørdag
13.00
Tårnby FF
Herrer
U10
U10 Drenge (08) 5M C Efterår • Pulje 2
Hekla Park
Fremad Amager
Hekla Park
26.
lørdag
13.10
Bk. Hekla (1)
Herrer
U7
U7 Drenge (11) 3M Efterår • Pulje 4
Hekla Park
Bk. Fremad Amager (1)
Hekla Park
26.
lørdag
13.50
BK Hekla
Herrer
U10
U10 Drenge (08) 5M B Efterår • Pulje 2
Hekla Park
Bk. Fremad Amager
Hekla Park
26.
lørdag
13.50
Bk. Hekla
Herrer
U10
U10 Drenge (08) 5M C Efterår • Pulje 2
Hekla Park
Fremad Amager
Hekla Park
26.
lørdag
13.50
B.1908 (1)
Herrer
U7
U7 Drenge (11) 3M Efterår • Pulje 4
Hekla Park
Bk. Fremad Amager (1)
Hekla Park
27.
søndag
10.00
AB Tårnby (2)
Herrer
U11
U11 Drenge (07) 8M C Efterår • Pulje 3
Tårnby Stadion
Fremad Amager
Tårnby Stadion
27.
søndag
10.00
Tårnby FF
Herrer
U10
U10 Drenge (08) 5M A Efterår • Pulje 1
Tårnby Stadion
Fremad Amager
Tårnby Stadion
27.
søndag
10.00
Bk Fix
Herrer
U9
U9 Drenge (09) 5M C Efterår • Pulje 1
Fælledparken
Fremad Amager
Fælledparken
27.
søndag
10.00
Tårnby FF
Herrer
U8
U8 Drenge (10) 5M C Efterår • Pulje 2
Vestamager Idrætsanlæg
Fremad Amager
Vestamager Idrætsanlæg
27.
søndag
10.00
B 93 (4)
Herrer
U7
U7 Drenge (11) 3M Efterår • Pulje 3
Kunst, Tårnby Stadion
Bk. Fremad Amager (2)
Kunst, Tårnby Stadion
27.
søndag
10.15
Fremad Amager (2)
Herrer
U12
U12 Drenge (06) 8M C Efterår • Pulje 2
Kunst, Sundby Idrætspark
Vanløse
Kunst, Sundby Idrætspark
27.
søndag
10.25
Bk. Fremad Amager
Herrer
U8
U8 Drenge (10) 5M A Efterår • Pulje 2
Hvidovre IF's baner
Dragør Bk.
Hvidovre IF's baner
27.
søndag
10.30
B.1908
Herrer
U12
U12 Drenge (06) 8M C Efterår • Pulje 5
Sundby Idrætspark
Fremad Amager (1)
Sundby Idrætspark
27.
søndag
10.40
Bk. Hekla (2)
Herrer
U7
U7 Drenge (11) 3M Efterår • Pulje 3
Kunst, Tårnby Stadion
Bk. Fremad Amager (2)
Kunst, Tårnby Stadion
27.
søndag
10.50
KB (4)
Herrer
U10
U10 Drenge (08) 5M A Efterår • Pulje 1
Tårnby Stadion
Fremad Amager
Tårnby Stadion
27.
søndag
10.50
Bk. Hekla
Herrer
U9
U9 Drenge (09) 5M C Efterår • Pulje 1
Fælledparken
Fremad Amager
Fælledparken
27.
søndag
10.50
BK Union
Herrer
U8
U8 Drenge (10) 5M C Efterår • Pulje 2
Vestamager Idrætsanlæg
Fremad Amager
Vestamager Idrætsanlæg
27.
søndag
11.15
Bk. Fremad Amager
Herrer
U8
U8 Drenge (10) 5M A Efterår • Pulje 2
Hvidovre IF's baner
B 1903 (1)
Hvidovre IF's baner
27.
søndag
11.20
B.1908 (2)
Herrer
U7
U7 Drenge (11) 3M Efterår • Pulje 3
Kunst, Tårnby Stadion
Bk. Fremad Amager (2)
Kunst, Tårnby Stadion
27.
søndag
11.30
Fremad Amager (2)
Herrer
U13
U13 Drenge M (05) 8M Efterår • Mester A
Kunst, Sundby Idrætspark
HIK 2
Kunst, Sundby Idrætspark
27.
søndag
11.30
Fremad Amager 4
Herrer
U13
U13 Drenge 5 (05) 8M Efterår • P5
Kunst, Sundby Idrætspark
KB 7
Kunst, Sundby Idrætspark
27.
søndag
11.40
B.1908 (2)
Herrer
U10
U10 Drenge (08) 5M A Efterår • Pulje 1
Tårnby Stadion
Fremad Amager
Tårnby Stadion
27.
søndag
11.40
GVI (2)
Herrer
U9
U9 Drenge (09) 5M C Efterår • Pulje 1
Fælledparken
Fremad Amager
Fælledparken
27.
søndag
11.40
B 1908
Herrer
U8
U8 Drenge (10) 5M C Efterår • Pulje 2
Vestamager Idrætsanlæg
Fremad Amager
Vestamager Idrætsanlæg
27.
søndag
12.00
B.1908
Herrer
U11
U11 Drenge (07) 8M A Efterår • Pulje 1
Sundby Idrætspark
Fremad Amager
Sundby Idrætspark
27.
søndag
12.00
B.1908
Herrer
U11
U11 Drenge (07) 8M B Efterår • Pulje 5
Sundby Idrætspark
Bk. Fremad Amager
Sundby Idrætspark
27.
søndag
12.05
Bk. Fremad Amager
Herrer
U8
U8 Drenge (10) 5M A Efterår • Pulje 2
Hvidovre IF's baner
B.93
Hvidovre IF's baner
27.
søndag
13.30
Skjold 2
Herrer
Senior
Serie 1, P3 Efterår • P3
Kunst, Ryparken
Fremad Amager 2
Kunst, Ryparken
27.
søndag
13.45
FC Fredericia
Herrer
Senior
NordicBet LIGA • 1.Division
Monjasa Park
Fremad Amager
Monjasa Park
27.
søndag
14.00
FA 2000 2
Herrer
U15
U15 Drenge 2 (03) Efterår • P2
Jens Jessens Vej
Fremad Amager
Jens Jessens Vej
27.
søndag
15.00
FC Helsingør
Herrer
U19
U19 Drenge Øst 1 Efterår (99-00) • P1
Helsingør Idrætspark
Fremad Amager
Helsingør Idrætspark
27.
søndag
15.15
DFT
Herrer
Senior
Herre Senior 3 7M Efterår • P5
Kunst, Valby IP, tribunen
Fremad Amager 2
Kunst, Valby IP, tribunen